Okey Taş Dağıtma

Taş Dağıtma Kuralları

Gerçek ortamlarda oynanan okey oyunlarında taş dağıtma işlemi sırayla oyuncular tarafından yapılmaktadır. Okey taşını belirlemek ise zar atarak yapılmaktadır. bedavaokeyoyunu.com sitesinde, oyuncular taş dizmek ve dağıtmak işlemleri ile uğraşmazlar. Sistem otomatik olarak okeyi belirler ve oyunculara taş dağıtımını yapar.

Okey oyununda taş dağıtma kuralları şunlardır;

  • 106 taş 5’li gruplar halinde dizilir.
  • 1 taş fazla kalır ve okey belirlemek için atılan zar ile belirlenen 5’li grubun üzerine konur.
  • Tekrar zar atılır, çıkan sayı o grubun o sayı sırasındaki taşın gösterge olduğunu gösterir.
  • Gösterge olan gruptan sonraki dizeden başlanarak belirli kurala göre oyunculara taş dağıtılır.
  • Oyunu başlatacak oyuncuya 15 ğlanır.
  • Diğer oyunculara 14 taş verilir.

Sitede bu işlemler, otomatik olarak yapılır ve her elde oyunu başlatacak oyuncu sırayla değişir.

Okey Taş Dağıtma
Okey Taş Dağıtma

Okey Odaları

Bedava okey sitesinde, kullanıcılar, okey salonu bölümündeki odalardan, oyuncu sayısı eksik olanı seçebilirler. İsteyenler, kendileri yeni bir oda açabilir ve diğer oyuncuları davet ederek okey oyununa başlayabilirler. Her odada 4 oyuncu okey oynayabiliyor. Masadaki oyuncu sayısı 4’den az olduğunda oyun başlamıyor.

Oyun ve Sohbet

Siteye giriş yaptıktan sonra bedava okey oynarken canlı sohbet yapabiliyorsunuz. İsteyenler oyuna başlamadan diğer oyunculara mesaj göndererek sohbete başlayabiliyorlar. Ancak sohbet edebilmeniz için gold üye ya da belirli bir puana sahip olmanız gerekiyor. Puanı düşük olanlar, canlı sohbet için diğer kullanıcılara çağrı yapamıyorlar. Oyun içerisinde beraber oyun oynadığınız oyuncular ile sohbet edebiliyorsunuz.

Son Eklenenler